NEPŘEHLÉDNĚTE

Jan Werich a jeho citáty

an Werich (6. února 1905, Praha – 31. října 1980, Praha) byl český divadelní a filmový herec, scenárista a dramatik, představitel meziválečné avantgardy. Citáty O člověku Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec. ..

Julius Zeyer

Julius Zeyer (26. dubna 1841, Praha – 29. ledna 1901, Praha) byl český prozaik, epický básník a dramatik německo-francouzského původu. Citáty Býti dobrým člověkem znamená více, než býti velikým umělcem, ač jedno druhé nevylučuje. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook ..

Émile Zola

Émile Zola (2. dubna 1840, Paříž, Francie – 29. září 1902, Paříž, Francie) byl francouzský spisovatel, představitel naturalismu. Citáty První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook   Co je ..

Paul Valéry

Paul Valéry (30. října 1871, Sète, Francie – 20. července 1945, Paříž, Francie) byl francouzský básník a esejista. Citáty Věda je prostě souhrn receptů, které vždycky pomáhají. Všechno ostatní je literatura. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Jednoduché je ..

Jaroslav Vrchlický

Jaroslav Vrchlický (17. února 1853 Louny – 9. září 1912 Domažlice) byl český spisovatel, básník, dramatik a překladatel. Citáty Než v otroctví, tož raděj v klínu matky si vynajdeme hrob a v hrobě spánek sladký. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Pták a cikán doma ..

Jiří Voskovec

Jiří Voskovec, vlastním jménem Jiří Wachsmann (19. června 1905, Sázava – 4. července 1981, Pear Blossom, Kalifornie, Spojené státy americké) byl český herec, spisovatel a textař. Citáty Doma je tam, kde si pověsím klobouk. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook ..

Voltaire

Voltaire (21. listopadu 1694, Paříž – 30. května 1778, Paříž) byl francouzský osvícenecký spisovatel. Citáty Co je směšné? Všechno, pokud se to děje někomu jinému. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Člověk se narodil k činnosti. Nebýt ničím zaměstnán a ..

Jules Verne

Jules Verne [žil vern] (8. února 1828, Nantes – 24. března 1905, Amiens) byl francouzský spisovatel dobrodružné literatury. Je považován za jednoho ze zakladatelů žánru vědeckofantastické literatury. Jeho knihy jsou dodnes oblíbeny hlavně mezi mládeží. Citáty Země ..

Vladislav Vančura

Vladislav Vančura (23. června 1891, Háj ve Slezku – popraven 1. června 1942, Praha) byl český spisovatel, dramatik a filmový režisér. Citáty Civilizace je jen nástroj a lidé jsou vše. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Ať se tomu bráníme či nikoliv, nemůžeme vidět ..

Jean-Paul Sartre

Jean-Paul Sartre (21. června 1905, Paříž, Francie – 15. dubna 1980, paříž, Francie) byl francouzský filozof, spisovatel a dramatik. Jeho životní družkou byla spisovatelka Simone de Beauvoirová. Citáty Chtěl jsem dobro – byla to pošetilost. Na téhle zemi a v téhle době ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Charlie Chaplin

Poslední příspěvky

Bill Gates
Konfucius
Barack Obama
Conan O’Brien
Julius Zeyer

Nejčtenější příspěvky

John Lennon citáty
Gabriel Laub citáty
Arthur C. Clarke citáty