Emil Zátopek

Emil Zátopek (19. září 1922 – 21. listopadu 2000) byl český atlet, čtyřnásobný olympijský vítěz. Citáty Nemůžeš? Přidej! Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook ..

Stella Zázvorková

Stella Zázvorková (14. dubna 1922, Praha – 18. května 2005, Praha) byla česká herečka. Citáty Jsem dobrák. Ale trvalo mi padesát let, než jsem se to naučila. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook

William Butler Yeats

William Butler Yeats (13. června 1865, Sandymount, Irsko – 28. ledna 1939, Menton, Francie) byl irský básník a dramatik. Citáty Člověk může ztělesňovat pravdu, ale nemůže pravdu znát. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Romantické Irsko už je mrtvé. Spí tam, kde má ..

Neil Young

Neil Young (* 12. listopadu 1945) je kanadský zpěvák, skladatel a hudebník. Citáty Lepší je vyhořet, než zvolna zrezivět. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Ze všech kytaristů, které jsem kdy slyšel, byl na elektrickou kytaru nejlepší Jimi Hendrix a JJ Cale. Sdílet na ..

Xenofanés

Xenofanés z Kolofonu (asi 570–480 př. n. l.) byl řecký předsokratický filozof. Citáty Žádný člověk nikdy nepozná pravdu, neboť i kdyby ji náhodou vyslovil, nevěděl by o tom. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook

Woodrow Wilson

Thomas Woodrow Wilson (28. prosince 1856, Staunton, Spojené státy americké – 3. února 1924, Washington, Spojené státy americké) byl 28. prezident Spojených států a rektor Princetonu. Je nositelem Nobelovy ceny za mír. Citáty Člověk bez vizí neuskuteční žádnou velkou naději, ..

Tennessee Williams

Tennessee Williams, vlastním jménem Thomas Lanier Williams III., (26. března 1911, Columbus, Mississippi, Spojené státy americké – 25. února 1983, New York City, New York, Spojené státy americké) byl americký dramatik, představitel psychologického dramatu. Citáty Dnešní lidé by ..

Walt Whitman

Walt Whitman (31. května 1819 – 26. března 1892) byl americký spisovatel, básník a novinář. Je jedním ze zakladatelů moderní americké poezie, průkopník civilismu. Citáty Jsem rozporuplný. Jsem rozmanitý. Mám mnoho podob. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook Nesmíte ..

Andy Warhol

Andy Warhol (6. srpna 1928 (?) – 22. února 1987), vlastním jménem Andrew Warhola, byl americký malíř, grafik, filmový autor a zakladatel pop-artu. Citáty Byl to jeden z mnoha večerů, kdy jsem žádal tak deset patnáct lidí o náměty, až mi jedna má přítelkyně položila ..

Andrew Alois Urbiš

Andrew Alois Urbiš (* 25. srpna 1946, Frýdek) je český psycholog. Citáty Češi jsou velmi závistiví, nepřejícní – když mi zdechne koza, potěší mě, že sousedovi zdechla taky. To jinde běžné není. Sdílet na TwitterSdílet na Facebook

NEPŘEHLÉDNĚTE

Charlie Chaplin

Poslední příspěvky

Bill Gates
Konfucius
Barack Obama
Conan O’Brien
Julius Zeyer

Nejčtenější příspěvky

John Lennon citáty
Gabriel Laub citáty
Arthur C. Clarke citáty